Wygrana w prestiżowym meczu

W szóstym meczu rozgrywek II Wojewódzkiej Ligi Juniorów MSPN Górnik Zabrze pokonał w ważnym wyjazdowym meczu Piasta Gliwice 3:1.

Od początku spotkania zarysowała się lekka przewaga naszej drużyny wyrażona w trzech strzałach (jednym celnym i dwóch niecelnych) na bramkę Piasta. W 10 minucie kolejna akcja przyniosła gola. Dominik Bartoszewicz pognał prawym skrzydłem niemal do linii końcowej boiska, po czym odegrał do nadbiegającego Daniela Jóźwika, który strzałem w lewy róg pokonał bramkarza gospodarzy.

Piłkarze Piasta przebudzili się po około 20 minutach gry i wówczas wykorzystali stały fragment gry, jakim był rzut rożny. Piłka bita na 5.metr pola karnego została przedłużona głową jeszcze kilka metrów dalej gdzie Marcin Kądziołka spokojnie ją przyjął i mocnym strzałem wpakował pod poprzeczkę bramki Wiktora Krzemińskiego.

Od tego momentu aż do przerwy mecz był wyrównany, a najlepszą okazję do zdobycia drugiego gola mieli gliwiczanie. Po mocnym strzale jednego z nich piłka trafiła w poprzeczkę. Wynik do przerwy brzmiał 1:1.

Po zmianie stron lepiej w mecz weszli nasi zawodnicy dłużej utrzymując się przy piłce i przeprowadzając raz po raz akcje zakończone strzałami. Optyczna przewaga została udokumentowana w 70.minucie ponownie dzięki akcji prawym skrzydłem. Będący aa pełnej szybkości Arkadiusz Ślesiński dośrodkował w pole karne, gdzie Mateusz Bogumiło mocno uderzył głową tuż przy słupku bramki rywala. Golkiper Piasta był bliski obrony tego strzału, ale piłka po jego rękawicach wturlała się do siatki.

6 minut później kolejna akcja naszej drużyny przyniosła trzeciego gola. Tym razem skrzydłem przedzierał się Dominik Bartoszewicz, który rozciągnął akcję do wchodzącego w pole karne Radosława Jachimowskiego, a ten z bliska strzałem w okienko ustalił wynik meczu.

Podsumowując trzeba napisac, że nasz zespół wygrał zasłużenie i po dobrej grze. W drugiej połowie uwidoczniło się lepsze przygotowanie fizyczne naszej drużyny, a Piast sprawiał wrażenie, jakby opadł z sił. Wszystkie trzy gole padły po akcjach skrzydłami, a wiele akcji nasi gracze kończyli strzałami, co widac w statystykach.Dzięki wygranej podtrzymaliśmy dobrą passę w meczach z Piastem Gliwice.

Przypomnijmy wyniki z poprzednich sezonów (u siebie, na wyjeździe):

2015 (III liga Wojewódzka - wiosna): 2-1 1-1,

2014 (III Liga Wojewódzka - jesień): 4-1, 0-0

2013/14 (Regionalna Liga Juniorów): 2-1, 2-0

Po tej wygranej nasz zespół przesunął się w tabeli na drugie miejsce i ma jeden mecz rozegrany mniej od prowadzącego Gwarka.