Pewna wygrana z ROW-em

W dzisiejszym spotkaniu II Wojewódzkiej Ligi Juniorów nasz zespół pokonał Energetyk ROW Rybnik 3:0. Już od pierwszych minut nasi zawodnicy osiągnęli przewagę w środku pola, czego efektem była rosnąca ilośc strzałów na bramkę rywala. Nie minął kwadrans i było 1:0 kiedy fantastycznym uderzeniem z narożnika pola karnego popisał się Tomasz Proksza. Piłka po tym strzale wylądowała w okienku bramki Energetyka i na nic zdał się zasięg ramion bramkarza gości, strzał był po prostu nie do obrony.

Po zdobyciu prowadzenia jeszcze przez kolejne 10 minut nasz zespół zdecydowanie przeważał, po czym inicjatywę przejęli goście. W tym gorszym dla nas fragmencie gry nasza drużyna wyprowadziła jednak szybki kontratak. Lewą stroną pognał Dominik Bartoszewicz, minął rywala i wyłożył piłkę jak na tacy znajdującemu się na siódmym metrze Mateuszowi Bogumiło, któremu nie pozostało nic innego jak tylko przyłożyc do niej nogę i było 2:0. Bramka ta podcięła skrzydła gościom, którzy do przerwy nie zagrozili już naszej bramce.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmieniał, nasz zespół kontrolował przebieg gry, a w 70 minucie Damian Tarka wykorzystał fatalny błąd bramkarza ROW-u i strzelając do pustej bramki ustalił wynik meczu na 3:0.

Skład z dzisiejszego meczu i statystyki: Krzemiński - Jachimowski, Nowak, Herych, Proksza (64. Grzybek) - Pieczur (78. Przydatek), Ślesiński (Ż) (71. Długaj), Jóźwik (64. Soboń) , Tarka, Bartoszewicz (71. Stencel) - Bogumiło (57. Kiełbasa).