Remis na wagę awansu.

Środowy remis naszego zespołu w wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice oznacza awans drużyny do rozgrywek II Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych. Bez względu na wyniki ostatnich dwóch kolejek nasza drużyna nie zajmie już miejsca gorszego niż drugie, a tym samym może zostać wyprzedzona w tabeli jedynie przez Górnika SSA. Rywale zza miedzy nie mogą jednak awansować, gdyż w II lidze posiadają już swój zespół. U-17 Górnika SSA zakończył wprawdzie rozgrywki na 1. miejscu, ale nie awansuje, gdyż w 1. lidze juniorów młodszych jest już inna ekipa Górnika. Na tej sytuacji skorzystał za to Energetyk ROW Rybnik, który z drugiej lokaty awansował o szczebel wyżej. I tutaj można by znów trochę ponarzekać na zawiłości systemu rozgrywek juniorskich i przypomnieć, że nasz zespół skazany na granie w III lidze, ogrywał przed rokiem nie tylko wspomniany Energetyk ROW, ale innych I-ligowców jak MOSiR Jastrzębie czy Piast Gliwice. Ci ostatni zresztą walczyć będą o utrzymanie I-ligowego bytu z Zagłębiem Sosnowiec.

Chociaż nasi chłopcy kończą  już przygodę z rozgrywkami juniorów młodszych, to na ich sukcesie skorzystają zawodnicy z rocznika 1999 i miejmy nadzieję, że na tym szczeblu sobie poradzą. Dla naszej drużyny pozostaje jeszcze walczyć o zajęcie 1. miejsca, a po wakacjach stanąć do rywalizacji w szeregach juniorów starszych.