Dopięli swego

W przedostatnim meczu sezonu 2014/15 rozgrywek III Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych nasza drużyna wygrała wyjazdowe spotkanie Z Szombierkami Bytom 1:0. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była niemrawa, gra toczyła się głównie w środku pola, a jedyny celny strzał oddali nasi zawodnicy dopiero przed przerwą.

Po zmianie stron "Górnicy" przycisnęli rywala. Zyskaliśmy znaczną przewagę w środku pola, a gra wysokim pressingiem powodowała, że gospodarze szybko pozbywali się piłki. Coraz częściej akcje przeprowadzane były skrzydłami i coraz częściej kończone były strzałami. Dwa z nich piłkarze Szombierek wybili z linii bramkowej. Determinacja i konsekwencja zostały wreszcie nagrodzone w ostatniej minucie spotkania. Strzał Arkadiusza Ślesińskiego gospodarze jeszcze wybronili, ale dobitka Patryka Grzybka wylądowała w siatce.

Dzięki wygranej nasz zespół utrzymał prowadzenie w tabeli i w czwartkowym meczu z Polonią powalczy o mistrzostwo III ligi. Główny rywal Górnik SSA zagra z Tarnowiczanką.