MOSiR Jastrzębie - MSPN Górnik: zwyciężyła jakość.

Od początku spotkania, które rozgrywane było na nawierzchni sztucznej, nasz zespół zdominował przeciwnika, który bronił się całą drużyną na własnej połowie. Już w pierwszych 10 minutach powinniśmy prowadzić 3:0, ale zabrakło skuteczności. Do przerwy jeszcze kilka razy nasza drużyna bez bramkowego efektu zagroziła gospodarzom, a w 40. minucie sędzia zawodów nie podyktował ewidentnego rzutu karnego na Dominiku Bartoszewiczu. W tym czasie jastrzębianie tylko raz zagrozili naszej drużynie, ale Radosław Rotuski był na posterunku.

Drugą część meczu nasz zespół rozpoczął od mocnego uderzenia. Najpierw Mateusz Bogumiło zakończył składną akcję lewą stroną strzałem głową w boczną siatkę, a po chwili wreszcie piłka znalazła się w siatce gospodarzy.Dominik Bartoszewicz podał do Arka Ślesińskiego, a ten precyzyjnym strzałem w długi róg dał prowadzenie.

Bramka spowodowała chwilowe ożywienie gospodarzy, którzy na 5 minut przejęli inicjatywę, potem jednak wszystko wróciło do normy i na bramkę Jastrzębia sunęły kolejne ataki. Długo nie przynosiło to gola, ale cierpliwość została nagrodzona w 80. minucie. W bocznym sektorze akcję rozegrała trójka zawodników: Pieczur - Jachimowski - Ślesiński, a ten ostatni już w polu karnym pietą odegrał do Daniela Jóźwika, który z 14 metrów uderzył celnie w krótki róg i było 0:2.

Po stracie drugiego gola bezradni gospodarze dali upust swojej złości kilkakrotnie kopiąc naszych graczy bez zamiaru zdobycia piłki. Niestety przyczynił się do tego sędzia zawodów, który już wcześniej pozwalał na zbyt ostrą grę. Odpowiedzią naszej drużyny na takie zachowanie rywala był trzeci gol. Wychodzący już od swojej połowy sam na sam z bramkarzem Woźnica będąc już w polu karnym zdołał odegrać piłkę do Bartka Kiełbasy, który ustalił wynik meczu na 0:3.

Cieszy wygrana na trudnym terenie tym bardziej po stracie punktów sprzed tygodnia. Nasi główni rywale Gwarek i Piast wygrali swoje mecze, ale w ostatniej kolejce spotkają się ze sobą. Nasz zespól natomiast nie może pozwolić sobie na stratę punktów w ostatnich meczach z Pniówkiem i Iskrą Pszczyna.