Zabójcza końcówka

W drugiej kolejce rozgrywek II Wojewódzkiej Ligi Juniorów nasz zespół pokonał Unię Racibórz 3:0. Mecz był bardziej wyrównany niż sugeruje to końcowy wynik, jednak zwycięstwo naszego zespołu było całkowicie zasłużone.

Po pierwszych kilku minutach, kiedy oba zespoły się badały, nasi zawodnicy przejęli inicjatywę, a goście obrali taktykę uważnej gry na własnej połowie oraz podejmowania prób kontrataków. Kilkakrotnie nasz zespół kończył akcje strzałami zza pola karnego i z minuty na minutę uwidaczniała się jego przewaga.

W 32. minucie nasz zespół wznowił grę rzutem z autu, goście mieli przez chwilę okazję wyekspediowac piłkę daleko do przodu, jednak nie udało im się to za sprawą wysokiego pressingu. Odbitą piłkę bez namysłu dośrodkował w pole karne Tomek Proksza, a Damian Tarka wykończył akcję efektowną "główką" i było 1:0.

Do przerwy nic już się nie zmieniło, a prowadzenie naszego zespołu było zasłużone. Świadczy o tym fakt, że w pierwszych 45 minutach aż 8 naszych zawodników oddało strzały na bramkę rywala.

Po przerwie mecz był wyrównany, a nasz zespół kontrolował przebieg gry. Goście grali odważniej i częściej niż w pierwszej połowie byli przy piłce, jednak to nasi piłkarze mieli lepsze okazje do zdobycia gola. Najpierw Arek Ślesiński w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił pół metra obok prawego słupka, a potem jeszcze raz w dogodnej sytuacji trafił w bramkarza, a dobitka Damiana Tarki była niecelna.

Dopiero w ostatnich 5 minutach goście przycisnęli i wykonując serię rzutów rożnych poważnie zagrozili naszej bramce. Na szczęście naszej defensywie udało się nie dopuścic do utraty gola, a w odpowiedzi skutecznie skontrowac rywala. Najpierw Arek Ślesiński z dystansu strzelił nad bramkarzem i piłka wpadła pod poprzeczkę raciborzan, a po chwili debiutujący w zespole Mirosław Woźnica dośrodkował do również debiutującego Mateusza Bogumiło, który celnym strzałem głową ustalił wynik meczu na 3:0.

Dzięki wygranej utrzymaliśmy prowadzenie w tabeli i jesteśmy jedynym zespołem mającym na swoim koncie 6 punktów. W najbliższej kolejce spotkamy się na wyjeździe w derbowym pojedynku z MKS Zaborze.

Skład MSPN: Skubacz - Jachimowski, Nowak, Marzec, Proksza (71. Woźnica) - Pieczur, Jóźwik (65. Herych), Tarka (89. Przydatek), Stencel (54. Grzybek), Ślesiński - Kiełbasa (57. Bogumiło).