MSPN Górnik Zabrze - Naprzód Żernica 2:2

W towarzyskim meczu nasza drużyna zremisowała z A-klasowym Naprzodem Żernica 2:2. Od początku spotkania nasi zawodnicy posiadali przewagę w polu i dłużej utrzymywali się przy piłce, a gra toczyła się głównie na połowie rywala. W 10 minucie jedna z kontrakcji ekipy z Żernicy zakończyła się faulem przed naszym polem karnym. Rzut wolny wykonał Mariusz Sikora strzelając w środek bramki, niestety naszemu bramkarzowi nie udało się utrzymac piłki, goście skutecznie pospieszyli z dobitką i było 0:1.

Na wyrównanie nie trzeba było długo czekac. Dobrze rozegrany rzut rożny na gola zamienił strzałem głową Robert Pieczur i był remis. Kapitan naszej drużyny przed przerwą popisał się jeszcze efektowną indywidualną akcją, kiedy z własnej połowy wyprowadził piłkę, minął kilku zawodników i zakończył ją celnym strzałem. Wynik do przerwy brzmiał 2:1, choc trzeba przyznac, że goście mieli jeszcze szansę na gola, ale trafili w słupek naszej bramki.

W drugiej połowie w naszej drużynie nastąpiło kilka zmian, ale nie wpłynęły one na obraz gry, gdyż nadal nasz zespół przeważał. Dwukrotnie piłka znalazła się w bramce Naprzodu, jednak po minimalnych spalonych, za to goście w ostatniej akcji meczu dobrze wykonali stały fragment gry i uratowali remis.