Analiza szans na mistrzostwo

Do zakończenia rozgrywek II Ligi Wojewódzkiej Juniorów grupy 2 pozostały już tylko 3 kolejki. Przy tej okazji warto porozważać która z trzech liczących się w walce o awans drużyn ma największe szanse. Plan spotkań przedstawia się następująco:

MSPN Górnik Zabrze (41 pkt): MOSiR Jastrzębie-Zdrój (d), Pniówek Pawłowice (w), Iskra Pszczyna (d)

Gwarek Zabrze (40 pkt): MKS Zaborze (w), pauza, Piast Gliwice (w)

Piast Gliwice (39 pkt): Iskra Pszczyna (d), Unia Racibórz (w), Gwarek Zabrze (d).

Wiadomo, że nasza drużyna oraz Piast Gliwice otrzymają po 3 punkty za mecz z Iskrą Pszczyna, która wycofała się z rozgrywek. Wiadomo też, że MSPN Górnik jest jedynym w tym gronie zespołem, który wygrywając swoje mecze nie musi się oglądać na wyniki rywali. Mistrzostwo gwarantuje zdobycie 49 punktów i tylko nasza drużyna jest w stanie osiągnąć taki dorobek. Tak więc:

MSPN Górnik Zabrze zdobędzie mistrzostwo jeśli:

- pokona MOSiR Jastrzębie i Pniówek Pawłowice

- pokona MOSiR Jastrzębie, a Piast nie wygra z Unią bądź z Gwarkiem

Gwarek Zabrze zdobędzie mistrzostwo jeśli:

- wygra z MKS Zaborze i Piastem, a MSPN Górnik zdobędzie w meczach z MOSiR-em i Pniówkiem nie więcej niż 1 punkt

Piast Gliwice zdobędzie mistrzostwo jeśli:

- pokona Unię i Gwarka, a MSPN Górnik nie wygra z MOSiR-em lub Pniówkiem

Z powyższego wynika, że w najlepszej sytuacji jest nasza drużyna, natomiast w najtrudniejszej Gwarek. Nasi lokalni rywale mogą odpaść z walki o awans już jutro jeśli nasz zespół pokona ekipę z Jastrzębia.