MKS Zaborze wygrywa w Raciborzu

Wydział Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej zweryfikował zawody o mistrzostwo II Ligi Wojewódzkiej Juniorów grupy 2 (A1) pomiędzy zespołami Unia Racibórz a MKS Zaborze (na boisku po 46 minutach 0-2) jako walkower 0-3 dla zespołu MKS Zaborze. Drużyna Unii Racibórz została zdekompletowana w 46. minucie.

Nasuwają się tutaj dwie refleksje. Pierwsza, to ta, że źle to wróży przed meczem Unii z naszym głównym rywalem do awansu Piastem Gliwice, który ma się odbyć w przedostatniej kolejce, bo wygląda na to, że trzeba liczyć tylko na siebie. Druga taka, że niektóre kluby, jak np. nasz, muszą ciężko walczyć o awans do II ligi, podczas gdy inne startują tam zupełnie nieprzygotowane pod względem sportowym i organizacyjnym, stąd coraz więcej walkowerów.