Remis w meczu na szczycie.

W dzisiejszym spotkaniu III Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych nasz zespół zremisował z Górnikiem SSA 2:2. Od początku spotkania nasza drużyna posiadała lekką przewagę i stwarzała lepsze sytuacje bramkowe. Już w 4.minucie Dominik Bartoszewicz mógł rozwiązac worek z bramkami, ale jego strzał przeszedł tuż obok słupka. Nasi zawodnicy oddawali więcej strzałów na bramkę rywala i w końcu przyniosło to efekt na 5 minut przed przerwą. W polu karnym piłkę otrzymał Arkadiusz Ślesiński, chwilę z nią zatańczył mając na plecach przeciwnika, po czym obrócił się i silnym strzałem pod poprzeczkę dał nam prowadzenie.

Po zmianie stron początkowo nie działo się nic ciekawego, aż wreszcie w 50. minucie gospodarze wyprowadzili kontratak w którym ich zawodnik wychodził na czystą pozycję. Akcję rywala przerwał faulem taktycznym Radosław Jachimowski i po czerwonej kartce opuścił boisko. W ten sposób w niedługim czasie po raz drugi w meczu z silnym rywalem przyszło naszym piłkarzom grac w osłabieniu. Przewagi liczebnej nie było jednak widac, wręcz przeciwnie nasz zespół miał trzy doskonałe sytuacje do podwyższenia wyniku. Najpierw wzorowo wyprowadzona kontra zakończyła się strzeleniem bramki, której sędzia zawodów nie uznał odgwizdując spalonego, potem Robert Pieczur w sytuacji sam na sam strzelił obok bramki, a po chwili w kopii tej samej akcji gospodarzy uratował słupek.

Stare piłkarskie porzekadło o niewykorzystanych sytuacjach sprawdziło się tuż po przerwie zarządzonej na schłodzenie się. Wyraźnie zdekoncentrowała ona naszych graczy, bo w ciągu 60 sekund stracili oni dwa gole. Najpierw długa piłka posłana za plecy naszych stoperów znalazła adresata w polu karnym, który nie dał szans Radkowi Rotuskiemu, a po chwili dobry strzał z woleja znalazł ponownie drogę do naszej bramki.

W tej beznadziejnej wydawałoby się sytuacji, grając w trzydziestostopniowym skwarze, który musiał się dawac we znaki bardziej drużynie grającej w "dziesiątkę", nasz zespół po raz kolejny pokazał charakter i doprowadził do wyrównania. Dobre prostopadłe podanie wykorzystał Arkadiusz Ślesiński, płaskim strzałem pokonując golkipera rywali. Remis oznacza, że utrzymujemy prowadzenie w tabeli wyprzedzając o 3 punkty naszych dzisiejszych rywali. Do końca rozgrywek jeszcze 4 kolejki, w tym trudne mecze wyjazdowe z Piastem i Szombierkami.

Skład i statystyki dzisiejszego spotkania:

MSPN Górnik Zabrze: Rotuski - Grzybek (56. Zduńczyk), Nowak, Proksza (70.Siarkiewicz), Jachimowski (CZK) - Pieczur, Jóźwik (ŻK, 53.Jurzysta), Bartoszewicz, Tarka, Ślesiński - Sienkiewicz (ŻK).