Mistrzowie III ligi

Stało się to, na co wszyscy czekaliśmy. Po niezbyt udanej rundzie jesiennej nasza drużyna wygrała dziś ostatni mecz tego sezonu pokonując w Bytomiu Polonię i zdobyła mistrzostwo III Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych.

Pierwsza połowa nie zachwyciła, 20 minut do przerwy na picie było senne, a na boisku nie działo się nic ciekawego. Po krótkiej przerwie zarysowała się już przewaga naszego zespołu, czego efektem była większa ilośc strzałów na bramkę rywala i popełnianie przez nich coraz większej ilości fauli. Do przerwy jednak wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron wyczekiwaliśmy na przejęcie inicjatywy przez nasz zespół, jednak brak było płynności w grze, dużo było przerw spowodowanych faulami bądź wykopnięciem piłki daleko poza boisko. W trudnym momencie prowadzenie naszej drużynie przyniósł stały fragment gry. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił grający ostatni mecz w barwach MSPN-u Michał Sienkiewicz, który celnie uderzył głową pod poprzeczkę.

Kilka minut później indywidualną akcją popisał się Robert Pieczur. Nasz kapitan przejął piłkę jeszcze na naszej połowie, minął kilku rywali, wjechał z piłką w pole karne i strzelił nie do obrony.

Kiedy wydawało się, że jest po meczu, chwila nieuwagi w defensywie kosztowała nasz zespół utratę gola. Gospodarze przeprowadzili składną akcję lewym skrzydłem i płaskim strzałem Szymon Wojtkowiak zdobył kontaktową bramkę.

Ostatni kwadrans minął pod znakiem wyrównanej gry. Najlepszą sytuację mieli Poloniści, których jeden ze strzałów wylądował na poprzeczce bramki strzeżonej przez Radka Rotuskiego. Szczęśliwie do końca meczu nie działo się już nic dla nas groźnego i w ten sposób wywalczony już wcześniej awans do II Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych został przypieczętowany mistrzostwem.

GRATULACJE!!

Statystyki pomeczowe Polonia - MSPN Górnik:

Gole 1-2

Strzały celne 2-7