Gwarek rozbity!

W dzisiejszym meczu II Wojewódzkiej Ligi Juniorów nasz zespół odniósł przekonujące zwycięstwo nad najgroźniejszym rywalem w walce o awans, Gwarkiem Zabrze 4:0!

Już od pierwszych minut nasza drużyna była częściej w posiadaniu piłki i próbowała grać w ataku pozycyjnym tworząc sytuacje bramkowe. W 16 min spotkania Ślesiński przedarł się prawą stroną i dograł w pole karne do Bogumiło, który głową umieścił piłkę w siatce. Po strzeleniu bramki zawodnicy MSPNu dalej próbowali atakować jednakże gra nieco się wyrównała i drużyna Gwarka zaczęła zagrażać naszej bramce. W pierwszej połowie dwie znakomite interwencje zanotował Rotuski. Najpierw wybronił groźny strzał z 20 m, a kilka chwil później wypiąstkował na 7 m bardzo groźną wrzutkę w pole karne. W 39 min doszło do groźnej sytuacji w polu karnym, w której Ślesiński zderzył się głową z jednym z zawodników Gwarka. Było trochę krwi lecz obaj zawodnicy wrócili po chwili na boisku- wielkie brawa!!! W 42 min Damian Tarka przeprowadził indywidualną akcję, kiwnął 2-3 rywali, podał piłkę Ślesińskiemu, a ten wbiegł w pole karne i oddał silny strzał lewą nogą. 2:0 !!! I takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa aczkolwiek MSPN mógł prowadzić 3:0 jednak sytuacji sam na sam w 45 min nie wykorzystał Bartoszewicz.
Na drugą połowę nie wyszedł już Ślesiński, który czuł skutki zderzenia z pierwszej połowy i został zmieniony przed Długaja. W drugiej połowie nasza drużyna w większości czasu kontrolowała przebieg spotkania. Zawodnicy Gwarka mieli 2-3 groźniejsze sytuacje, jednakże środkowi obrońcy Nowak- Przydatek byli świetnie dysponowani i nie pozostawili złudzeń przeciwnikom. W 83 min było 3:0. Damian Długaj zagrał z lewej strony górną piłkę do Kiełbasy, a ten w swoim stylu pokonał bramkarza gości. Swoje okazje na podwyższenie rezultatu mieli jeszcze Czuchryta, Woźnica oraz Długaj, jednak minimalnie chybili. Kropkę nad 'i' w 87 min postawił Kiełbasa, który świetnie zachował się w polu karnym po podaniu od Czuchryty i po raz drugi pokonał bramkarza Gwarka.
Wydaje się, że z przebiegu spotkania wynik jest jak najbardziej zasłużony. Dzięki temu zwycięstwu nasza drużyna awansowała na 1 miejsce w tabeli Emotikon smile
Wielkie gratulacje za dobry mecz dla wszystkich zawodników, bo pokazali, że posiadają predyspozycje do gry na wysokim poziomie.
Ogromne podziękowania pragniemy złożyć Dyrekcji ZS nr 3 oraz Gronu Pedagogicznemu za liczne przybycie i gorący doping !!! Zapraszamy na kolejne mecze, gdyż warto grać do takiej publiczności Emotikon smile Dziękujemy także rodzicom i wszystkim, którzy zechcieli obejrzeć to spotkanie.