Brawo!!

Brawo!!

W dzisiejszym spotkaniu III Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych MSPN Górnik Zabrze pokonał Piasta Gliwice 2:1. Spotkanie zaczęło się dobrze dla naszego zespołu, bo już 13. minucie Robert Pieczur wykorzystał niezdecydowanie linii defensywnej rywala i w polu karnym wykazał najwięcej sprytu umieszczając piłkę w siatce. Od tego momentu Piast wypracował sobie przewagę, grał piłką na połowie naszego zespołu i kilka razy zagroził naszej bramce. Gdy wydawało się, że z prowadzeniem 1:0 zejdziemy do szatni, akcja gości przyniosła skutek w postaci gola i do przerwy był remis.

Po przerwie obraz gry początkowo nie zmieniał się, goście przeważali, a tuż po przerwie strzał jednego z piłkarzy Piasta trafił w słupek. Nasi zawodnicy z kolei szybko łapali kartki. W 58. minucie doszło do zdarzenia, które odmieniło przebieg spotkania. Kapitan zespołu Robert Pieczur przymierzał się do wykonania rzutu wolnego, a po chwili szukania partnerów do podania, sędzia zawodów podjął kuriozalną decyzję o ukaraniu naszego gracza żółtą kartką. Z racji, że była to druga kartka kapitana MSPN, musiał on opuścić boisko. Trudno wytłumaczyć, co spowodowało, że arbiter uznał to zachowanie za grę na czas, kiedy do końca meczu było ponad 20 minut gry, a wynik był remisowy.

Nasi gracze odczuli decyzję sędziego jako jawną nieprawiedliwość i od tego momentu wstąpiły w nich nowe siły. Na przekór losowi grali z maksymalnym zaangażowaniem i dopiero będąc w liczebnym osłabieniu udawało im się to, co czego nie widzieliśmy przez blisko godzinę gry: utrzymywaliśmy się przy piłce na połowie przeciwnika. Po kwadransie gry w "dziesiątkę" Dominik Bartoszewicz zdecydował się na strzał z dystansu, a piłka wylądowała niemal w okienku bramki Piasta. W końcówce zespół MPSN-u utrzymywał piłkę z dala od swojej bramki i tylko w przedostatniej minucie błąd w obronie spowodował, że gracz Piasta wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem, na szczęście fatalnie przestrzelił. W taki sposób  grając z wielkim sercem nasi zawodnicy wydarli trudnemu rywalowi 3 punkty i awansowali na drugie miejsce w tabeli. Brawo !!!