Mamy mistrzostwo II ligi!

W ostatnim spotkaniu tegorocznych rozgrywek II Wojewódzkiej Ligi Juniorów nasz zespół pokonał na wyjeździe Pniówek Pawłowice 4:1 i tym samym zdobył mistrzostwo. Już do przerwy nasza drużyna prowadziła 2:0 i wprawdzie po zmianie stron gospodarze zdobyli kontaktowego gola, ale ostatecznie dwie następne bramki pokazały, że tytuł najlepszej drużyny powędrował w godne ręce.

W ten sposób MSPN Górnik Zabrze wygrał drugie z rzędu rozgrywki, bo jak dobrze pamiętamy przed rokiem było to mistrzostwo III ligi. Czy uda się awansowac, okaże się 22 czerwca, kiedy to rozegramy rewanżowy mecz z mistrzem grupy bielskiej. Kto będzie naszym rywalem dowiemy się za tydzień, póki co w najlepszej sytuacji jest nadal ekipa Pasjonata Dankowice mająca 3 punkty przewagi nad Góralem i Podbeskidziem II, jednak w ostatniej kolejce czeka ją trudny wyjazdowy mecz z 4. drużyną tej grupy Beskidem Skoczów. Wiadomo już też, że Podbeskidzie II nie będzie naszym rywalem w walce o awans, gdyż na szczeblu I ligi ma już swoją drużynę, zajęła ona 2. miejsce tuż za Piastem Gliwice.

1 LKS PASJONAT DANKOWICE 25 63 21 0 4 113:36
2 TS CZARNI - GÓRAL ŻYWIEC 25 60 19 3 3 81:19