Nabór do klasy sportowej: Pięciu z szansami.

W dniu 19.05. o godz. 17:30 odbył się nabór do naszej drużyny do klasy sportowej. Klasa sportowa będzie się mieściła w XI LO w Zabrzu. Na nabór przybyło 12 zawodników, którzy przez 80 minut treningu mieli za zadanie zaprezentować swoje umiejętności piłkarskie. W czasie kilku ćwiczeń z piłkami, zostali ocenieni pod kątem techniki użytkowej, zdolności koordynacyjnych, motorycznym oraz poprzez grę. Do dalszych treningów w celu głębszego zapoznania się ze zdolnościami, zostało zaproszonych 5 zawodników. Mamy nadzieję, że pokażą pełnię swoich możliwości w najbliższych treningach i dołączą na stałe do drużyny i klasy sportowej. Jak powiedział trener Janusz Piekarski, obecnie mamy 20 zawodników zainteresowanych kontynuowaniem przygody z piłką w drużynie z rocznika 1998. Nie jest to jednak koniec ruchów kadrowych, gdyż w zespole pojawi się być może jeszcze 2-3 nowych graczy. Maksymalnie kadra ma liczyć 24 graczy, a jej ostateczny skład ustalony zostanie na początku czerwca.